Nem kért pénzt az OTP

2011. szeptember 28. 09:48

Az OTP és az FHB folyamatosan emelte a tőkéjét. Jelenleg a törvényi minimum kétszeresét teljesítik mindketten. Interjú.

2011. szeptember 28. 09:48
FN.hu

Ha egy pénzintézet piacot bővít, pláne, ha tarol a lakossági hitelezésben, akkor tőkét kell emelnie. Egy osztrák, német, olasz vagy éppen amerikai bank nálunk működő leánya ilyenkor kér pluszforrást a központtól. A magyar tulajdonú bank viszont csak Orbán ígéretére alapozhat. A miniszterelnök a devizahitel végtörlesztési javaslat kapcsán pár hete a Parlamentben bejelentette: »A külföldi tulajdonú bankok mögött ott állnak az anyabankjaik, az OTP és az FHB mögött pedig ott áll a magyar állam.« Mennyi pénzt kér az FHB és az OTP?

Ilyen kérés egyelőre nem hangzott el.

És ha lesz, nagyjából mekkora összeggel kalkulál a kormány?


Nem hiszem, hogy szükség lesz rá, ugyanis az OTP és az FHB folyamatosan emelte a tőkéjét; jelenleg a törvényi minimum kétszeresét teljesítik mindketten. Nem úgy viselkedtek, mint a külföldi tulajdonú bankok, akik a kihelyezett hitel mennyiségét csökkentve abszolválták  a tőkemegfelelési kritériumot.

Lefordítom: az osztrákok kivitték a pénzt az országból, aminek nem örül a kormány.


Így.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 21 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
=nessuno=
2011. szeptember 28. 12:37
Lassan mondom: az OTP nem magyar bank. Aki mást állít,hazudik. https://www.otpbank.hu/portal/hu/IR_Tulajdonosi_struktura
Winston Smith
2011. szeptember 28. 10:47
Van ez a permanens érzékcsalódás a megvezetett, becsapott magyarok körében, hogy amin szép magyar nevek vannak - Sió, Boci, Győri keksz, stb... az magyar. Ugyanilyen érzékcsalódás áll fönn az OTP esetében is. az magyar állam azért "áll oda" az OTP mögé, mivel a legtöbb devizahiteles, forinthiteles, stb azt OTP-ben van, lévén hogy az OTP a legnagyobb magyarországi bank. A többi csak mese: a kormány (Rogán) megnyugtatja az "aggódókat", hogy minden rendben van, a kormány a helyén, stb. Amellett meg: a Erdélyben 15%-ra hitelez az OTP, nálunk 34%-ra. Nyilván azért, mert magyar bank...
korona
2011. szeptember 28. 10:32
Az OTP CSAK és KIZÁRÓLAG pénzt kér! Sőt: követel. Ezer szálból álló gubanc az OTP is. És ki a nyerő? A bank csúcsán, a piramis csúcsán lévő (rész)tulajdonos. Ezután a bank felsőcsapata is profitál. A részvénytulajdonosok. Míg a legtöbbet dolgozó, kishivatalnokok, azok, akik a felekkel a legtöbbet izzadnak, kapják a legkevesebbet. Egyetlen bank sem jótékony célú intézmény a szociálisan elhanyagolt emberek számára. Ezt jó tudni. Minden bank fogadóirodája képmutató hazugságoktól telített. Aki egyszer elmegy például az A-hitellel mínuszba, az szinte soha nem tudja még azt sem letudni, mert aki A-hitelre fanyalodik, annak valójában nincs is pénze, nem volt és nem is fog neki lenni soha. Aki hitelt vesz fel, annak tudnia kell, hogy a fizetendő részleteinek pénzfedezete már meg is van neki.
Merlin
2011. szeptember 28. 10:11
Az OTP nem magyar !!! tulajdonban van, nagyrészt külfödli érdekeltség, csányi miatt állítják ezt ? Az OTP tulajdonosi szerkezete: - hazai (magán)tulajdon 14.1 százalék - Külföldi tulajdon 85.9 százalék A hazai tulajdonból állami tulajdon 0 százalék, a vezetők és alkalmazottak tulajdonában 3.1 százalék, egyéb hazai befektetők tulajdonában 4.2 százalék, a bank által felvásárolt saját részvény 6.5 százalék
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!